KAOS NA AUTOCESTI: ZAUSTAVILI AUTOMOBILE NA A1 I POTUKLI SE, ŽENA IH POKUŠALA SPRIJEČITI, A ONDA JE ESKALIRALO...
Muškarci su se potukli na autocesti A1 kod Netretića.
Dvojica muškaraca, stari 60 i 34 godine, kažnjeni su svaki sa po 700 eura nakon što su se sukobili na autocesti A1 kod Netretića.
Prema PU karlovačkoj, incident se dogodio u nedjelju, 21. lipnja, kada su, nezadovoljni načinom vožnje, zaustavili svoja vozila u zaustavnoj traci u blizini odmorišta te izašli iz automobila.
Verbalni sukob ubrzo je prerastao u fizički obračun, i to svega nekoliko metara od prometnih traka autoceste kojom je u tom trenutku prolazio pojačan promet. Time su, navodi policija, ugrozili i vlastitu sigurnost jer je postojala opasnost da na njih naleti neko vozilo.
Pokušavajući spriječiti daljnju tučnjavu, iz vozila 34-godišnjaka izašla je 64-godišnja putnica i stala između dvojice muškaraca. Međutim, 60-godišnjak ju je odgurnuo, nakon čega su svi zajedno pali na kolnik zaustavne trake.
U događaju su sva tri sudionika lakše ozlijeđena.
Nakon kriminalističkog istraživanja policija je protiv muškaraca podnijela optužni prijedlog zbog narušavanja javnog reda i mira na naročito drzak i nepristojan način te zatražila novčanu kaznu od najmanje 700 eura za svakoga.
Sud je prihvatio prijedlog policije, proglasio ih krivima i izrekao im kazne od po 700 eura. Osim toga, zbog prometnih prekršaja slijede im i sankcije prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama.