FIFA USRED SP-a SUSPENDIRALA JEDNU REPREZENTACIJU I IZBACILA JE IZ SVIH NATJECANJA
Dok je pozornost nogometnog svijeta usmjerena na završnicu grupne faze Svjetskog prvenstva, FIFA je donijela neočekivanu odluku.
Svjetska nogometna federacija suspendirala je Nepalski nogometni savez (ANFA), zbog čega reprezentacija Nepala i svi tamošnji klubovi do daljnjega ne smiju nastupati u natjecanjima pod okriljem FIFA-e i Azijske nogometne konfederacije (AFC). Suspenzija je stupila na snagu odmah.
U službenom obrazloženju FIFA navodi da je razlog odluke nedopušteno upletanje treće strane u rad Saveza. Riječ je o višemjesečnom sporu između Nepalskog nogometnog saveza i Nacionalnog sportskog vijeća, koje je interveniralo u izbornom procesu i radu saveza, što FIFA smatra kršenjem svojih statuta.
Osim zabrane nastupa na međunarodnoj sceni, Nepal je privremeno ostao i bez pristupa FIFA-inim razvojnim programima, edukacijama, seminarima te financijskoj pomoći. Suspenzija će ostati na snazi sve dok FIFA ne procijeni da su ispunjeni uvjeti za njezino ukidanje.