EURO 2024: RASPORED HRVATSKE I SATNICE SVIH UTAKMICA PRVENSTVA

06.06.2024. - 18:22
 0
EURO 2024: RASPORED HRVATSKE I SATNICE SVIH UTAKMICA PRVENSTVA
Foto: (Foto: GOL.hr)

Europsko prvenstvo u nogometu 2024 u Njemačkoj počinje 14. lipnja, a završava točno mjesec dana kasnije. Hrvatska reprezentacija nastupit će u grupi B u kojoj su joj protivnici Španjolska, Albanija i Italija.

Euro će otvoriti domaćin Njemačka i Škotska u Munchenu 14. lipnja, a odmah dan kasnije, u subotu će Hrvatska i Španjolska igrati na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

U srijedu, 19. lipnja igraju Hrvatska i Albanija u Hamburgu, a u ponedjeljak, 24. lipnja u Leipzigu igraju Hrvatska i Italija.

Nokaut-faza kreće od osmine finala gdje će se plasirati dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine te četiri najbolja trećeplasirana. Vatreni mogu ići u nekoliko smjerova, ovisi hoće li proći kao prvi, drugi ili treći u grupi.

EURO 2024, RASPORED SVIH UTAKMICA

GRUPA A

1. kolo

14. lipnja u 21:00: Njemačka – Škotska (Munchen)
15. lipnja u 15:00 : Mađarska – Švicarska (Koln)

2. kolo

19. lipnja u 18:00: Njemačka – Mađarska (Stuttgart)
19. lipnja u 21:00: Škotska – Švicarska (Koln)

3. kolo

23. lipnja u 21:00: Švicarska – Njemačka (Frankfurt)
23. lipnja u 21:00: Škotska – Mađarska (Stuttgart)

GRUPA B

1. kolo

15. lipnja u 18:00: Španjolska – HRVATSKA (Berlin)
15. lipnja u 21:00: Italija – Albanija (Dortmund)

2. kolo

19. lipnja u 15:00: HRVATSKA – Albanija (Hamburg)
20. lipnja u 21:00: Španjolska – Italija (Gelsenkirchen)

3. kolo

24. lipnja u 21:00: HRVATSKA – Italija (Leipzig)
24. lipnja u 21:00: Albanija – Španjolska (Dusseldorf)

GRUPA C

1. kolo

16. lipnja u 18:00: Slovenija – Danska (Stuttgart)
16. lipnja u 21:00: Srbija – Engleska (Gelsenkirchen

2. kolo

20. lipnja u 15:00: Slovenija – Srbija (Munchenu)
20. lipnja u 18:00: Danska – Engleska (Frankfurt)

3. kolo

25. lipnja u 21:00: Engleska – Slovenija (Koln)
25. lipnja u 21:00: Danska – Srbija (Munchen)

GRUPA D

1. kolo

16. lipnja u 15:00: Poljska - Nizozemska (Hamburg)
17. lipnja u 21:00: Austrija – Francuska (Dusseldorf)

2. kolo

21. lipnja u 18:00: Poljska – Austrija (Berlin)
21. lipnja u 21:00: Nizozemska – Francuska (Leipzig)

3. kolo

25. lipnja u 18:00: Nizozemska – Austrija (Berlin)
25. lipnja u 18:00: Francuska - Poljska (Dortmund)

GRUPA E

1. kolo

17. lipnja u 15:00: Rumunjska - Ukrajina (Munchen)
17. lipnja u 18:00: Belgija – Slovačka (Frankfurt)

2. kolo

21. lipnja u 15:00: Slovačka -Ukrajina (Dusseldorf)
22. lipnja u 21:00: Belgija – Rumunjska (Koln)

3. kolo

26. lipnja u 18:00: Slovačka – Rumunjska (Frankfurt)
26. lipnja u 18:00: Ukrajina – Belgija (Stuttgart)

GRUPA F

1. kolo

18. lipnja u 18:00: Turska - Gruzija (Dortmund)
18. lipnja u 21:00: Portugal – Češka (Leipzig)

2. kolo

22. lipnja u 15:00: Gruzija – Češka (Hamburg)
22. lipnja u 18:00: Turska – Portugal (Dortmund

3. kolo

26. lipnja u 21:00: Gruzija – Portugal (Gelsenkirchen)
26. lipnja u 21:00: Češka – Turska (Hamburg)

OSMINA FINALA

29. lipnja:1A - 2C (Dortmund)
29. lipnja 2A - 2B (Berlin)
30. lipnja: 1B - 3A/D/E/F (Koln)
30. lipnja 1C - 3D/E/F (Gelsenkirchen)
1. srpnja: 1F - 3A/B/C (Frankfurt)
1. srpnja: 2D - 2E (Dusseldorf)
2. srpnja:1E - 3A/B/C/D (Munchen)
2. srpnja: 1D - 2F (Leipzig)

ČETVRTFINALE

5. srpnja: pobjednik 1. i 3. osmine finala (Stuttgart)
5. srpnja: pobjednik 5. i 6. osmine finala (Hamburg)
6. srpnja: pobjednik 7. i 8. osmine finala (Berlin)
6. srpnja: pobjednik 4. i 2. osmine finala (Dusseldorf)

POLUFINALE

9. srpnja: pobjednik 1. i 2. četvrtfinala (Munchen)
10. srpnja: pobjednik 3. i 4. četvrtfinala (Dortmund)

FINALE

14. srpnja (Berlin)

   0
   0