EKSLUZIVNO: ODUŠEVLJENA FIFA ZAMOLILA DA HRVATI ODRADE KORTEO S POZNATOM ZASTAVOM UNATOČ KIŠI
Samo nekoliko sati prije posljednje utakmice grupne faze Svjetskog prvenstva za Hrvatsku, onu koju će u 23 sati odigrati protiv Gane, iz Philadelphije se javio reporter Dnevnika Nove TV, Marko Šepat.
Kiša lije kao iz kabla, Hrvatima ne smeta
"Ovdje od jutra lije kiša, prije sat vremena bio je jaki pljusak,a i dalje pada. Traži se kabanica više ovoga puta, ali niti to neće pokvariti raspoloženje među hrvatskim navijačima. Danas su procjene da ćemo u Philadelphiji imati veću domaćinsku atmosferu nego što je to bilo i u Torontu. Stadion ovdje prima 68.000 gledatelja, a neka procjena je da bi na tribinama moglo biti i 30.000 Hrvata", rekao je Šepat, nastavivši:
"Jaka je hrvatska zajednica ovdje u Pennsylvaniji, čiji je najpoznatiji grad upravo Philadelphia. Mi se nalazimo na samo jednom od brojnih mjesta okupljanja hrvatskih navijača ovdje i nema sumnje da će biti sjajno."
FIFA traži da hrvatska zastava krene ulicama!
Onda je otkrio što će se dogoditi po pitanju parade gradom s velikom hrvatskom zastavom, uz jednu fenomenalnu ekskluzivu.
"U 15 sati bi trebala krenuti svečana povorka s onom našom stometarskom zastavom prema stadionu. Neću reći da su navijači skeptični, ali malo se boje zbog ove kiše, da bi se ta zastava mogla natopiti, oštetiti.
Ali, evo jedna ekskluziva: doznali smo da iz FIFA-e agitiraju da se ta parada odradi, da hrvatska zastava prodefilira ulicama Philadelphije, toliko su u svjetskoj krovnoj nogometnoj organizaciji oduševljeni hrvatskim navijačima, da nude sušenje zastave, da nude pospremanje zastave. Oni su čak i te prizore jučer iz Philadelphije snimali sami iz zraka. I eto, FIFA je ta koja želi da Hrvati ovdje danas od 15 sati po lokalnom vremenu krenu u korteu u paradi ulicama Philadelphije prema stadionu", rekao je Šepat.
Iskreno se nadamo kako će ta zastava prodefilirati Philadephijom, a onda svi na stadion, po pobjedu!