Šibenski SDP-ovci upozoravaju gradonačelnika na rastuće nezadovoljstvo građana
Šibenski SDP-ovci upozorili su u srijedu na rastuće nezadovoljstvo građana, koje je nedavno rezultiralo javnim prosvjedima, i apelirali na gradonačelnika Željka Burića (HDZ) da počne adekvatno komunicirati s građanima i prestane krivnju za loše rezultate prebacivati na druge.
Nakon što se šibenska gradska uprava posljednjih mjeseci suočila s javnim negodovanjem stanovnika Zatona, Rasline, Sitnog Donjeg, te otoka Kaprija i gradske četvrti Stari grad, šef šibenskih SDP-ovaca Tonči Restović i predsjednik Savjeta šibenskog SDP-a Petar Baranović poručili su Buriću da se „spusti na Zemlju” i pronađe model komunikacije s građanima.
Potaknut nedjeljnim mirnim prosvjedom mještana Zatona i Rasline na Šibenskom mostu protiv izgradnje novog raskrižja umjesto rotora, što mještani smatraju primjerenijim i sigurnijim, Restović je rekao da Burić „nije našao shodnim reći niti jednu riječ ljudima na prosvjedu, a kasnije je lopticu prebacio na Hrvatske ceste”.
Krajnje je vrijeme da gradska uprava pokuša riješiti probleme koji su nastali isključivo njihovim odlukama i načinom vođenja grada, kaže Restović.
Baranović, koji je bio dogradonačelnik Šibenika, prisjetio se da se u vrijeme mandata SDP-ova gradonačelnika nije dogodilo da su u razmaku dva tjedna imali prosvjede mještana. S obzirom da u prosvjedima nema oporbe, jasno je da su građani nezadovoljni, i to mahom birači koji su doveli HDZ na vlast, ustvrdio je Baranović dodavši kako bi se "zamislio da je na Burićevom mjestu”.
Upozorio je na sve gore stanje vodovoda na području Šibenika, koji se približava "sindromu Zagreba", gdje gotovo svaki dan pucaju vodovodne cijevi. „To je rezultat guranja u stranu određenih bazičnih investicija i bavljenja glupostima, poput najave utrke formule 1 na Konjevratima", kaže Baranović. (Hina)